Informacje z Frondy

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 7 lat 48 tygodni temu

Zmiany u Legionistów Chrystusa

pon., 10/12/2012 - 20:35
Dotychczasowy generał oświadczył, że jest wycieńczony wydarzeniami ostatnich lat. Przypomnijmy, że legioniści musieli się zmierzyć z prawdą o podwójnym życiu swego założyciela i podjąć, pod nadzorem Watykanu, niezbędne dzieło odnowy.

Kościół zadowolony z Nobla za komórki macierzyste

pon., 10/12/2012 - 20:26
Kościół katolicki z zadowoleniem przyjął wiadomość o przyznaniu medycznego Nobla za badania nad komórkami macierzystymi, które nie pochodzą z embrionów, lecz dojrzałych komórek organizmu samego pacjenta. Bp Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk, wyraził w związku z tym nadzieję, że decyzja Komitetu Noblowskiego będzie jasnym sygnałem dla naukowców i tych, którzy finansują ich badania - informuje Radio Watykańskie.

Dlaczego inwigilowano uczestników marszu "Obudź się Polsko"? MSW nie zamierza odpowiadać

pon., 10/12/2012 - 20:07
Zanim 29 września do Warszawy przyjechali uczestnicy marszu w obronie Telewizji Trwam, w wielu miastach Polski "odwiedziła" ich policja. Nie, nie po to, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. Poseł Jarosław Zieliński nie ma wątpliwości, że chodziło o zniechęcenie i zastraszenie manifestantów. 

"Marsz Niepodległości" zgłoszony do ratusza

pon., 10/12/2012 - 19:28
Organizatorzy "Marszu Niepodległości" poinformowali, że zgłosili do stołecznego ratusza zgromadzenie publiczne na 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Już wcześniej przeciwnicy marszu zapowiedzieli kontrdemonstrację.

Sejm wyraził wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska

pon., 10/12/2012 - 19:10
Rząd Donalda Tuska uzyskał wotum zaufania. Za wnioskiem głosowało 233 posłów, przeciw - 219. Żaden poseł nie wstrzymał się do głosu. W głosowaniu wzięło udział 452 posłów. 

Jak otrzymać odpusty w Roku Wiary?

pon., 10/12/2012 - 13:57
Publikujemy Dekret Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego o odpustach w Roku Wiary.

Magiczny kubek Donalda Tuska. Zalej go obietnicami premiera :-)

pon., 10/12/2012 - 13:51
Drugie expose premiera już za nami. Jakie było? Chyba mało kto zapamięta kolejne obietnice, jakie złożył Donald Tusk. Prawdziwym hitem towarzyszącym przemówieniu okazał się przygotowany przez PiS kubek, przypominający o niespełnionych do tej pory obietnicach szefa rządu z jego pierwszego expose.

"Pastiszowy patriotyzm"

pon., 10/12/2012 - 13:37
Dziś żyjemy w czasach dekadencji, w czasach w których nie interes narodowy wyznacza politykę naszego  państwa, a opinia establishmentu dominujących państw w Unii Europejskiej. To w interesie tego establishmentu państwo polskie zgodziło sie na blokujący nasz rozwój gospodarczy pakiet klimatyczno-energetyczny. To dlatego zaakceptowaliśmy traktat lizboński redukujący siłę naszego głosu w Radzie Europejskiej. To dla interesów  tych, którzy uzurpowali sobie prawo definiowania interesów Unii, godzimy się na ograniczenie naszej suwerenności w pakcie fiskalnym czy  na likwidację waluty narodowej chroniącej naszą gospodarkę przed kryzysem europejskim. Kryzys patriotyzmu pogrąża nas w postępującej dekadencji zagrażającej i niepodległości państwowej i rozwojowi gospodarczemu - zauważa Marian Piłka. 

Sommer dla Fronda.pl: Może kolejnym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla będzie Adam Michnik albo Władimir Putin?

pon., 10/12/2012 - 13:31
Jaki jest sens przyznawania takiej nagrody Unii Europejskiej? Nie znam regulaminu, ale wydaje mi się, że nagradzanie pojedynczych osób, które były w jakiś sposób poszkodowane, narażone na tortury, które walczyły o wolność jest dużo lepszą drogą. W ten sposób ratuje się jakiegoś człowieka i daje przykład innym ludziom - mówi Tomasz Sommer, redaktor naczelny "Najwyższego CZASU!" w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.

Nobel dla Unii? Korwin-Mikke dla Fronda.pl: Jestem tym absolutnie rozbawiony

pon., 10/12/2012 - 13:30
Szef Norweskiego Komitetu Noblowskiego Thorbjoern Jagland poinformował dzisiaj, że laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla została Unia Europejska, która "od 60 lat decydująco przyczynia się do procesu pokoju, pojednania, demokracji i praw człowieka w Europie". Taka decyzja wywołała liczne kontrowersje. Janusz Korwin - Mikke nie jest jednak zaskoczony werdyktem...

Fedyszak-Radziejowska dla Fronda.pl: To było przemówienie aktora, który od pięciu lat gra rolę premiera

pon., 10/12/2012 - 13:09
- Możemy się zastanawiać tylko nad tym czy był zręczny, czy dobrze konstruował zdania i mam wrażenie, że nie było w nim tej wcześniej widocznej perfekcji w utrzymywaniu pozytywnych emocji w stosunku do siebie – podsumowuje krotko wystąpienie premiera dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog.

Terlikowski: Nie(ch) żyje Unia Europejska

pon., 10/12/2012 - 13:01
Pokojowy Noblem dla UE cieszy. I to nie dlatego, że jestem zdania, że organizacja ta w obecnym kształcie ma dla pokoju jakieś zasługi (w tej kwestii można ją porównać z Barackiem Obamą), ale dlatego, że zapowiada to jej rychłą śmierć.

"Premier pokazał swoją hipokryzję"

pon., 10/12/2012 - 12:29
"Chcecie, aby kobiety w poczuciu bezpieczeństwa rodziły dzieci pomóżcie nam, a nie straszcie więzieniem!" - takie stwierdzenie Donald Tusk zadedykował dzisiaj swoim kolegom z PO, którzy zagłosowali w obronie nienarodzonych. Jego słowa wywołały oburzenie środowisk pro-life. - Wypowiedź Donalda Tuska dobitnie świadczy o tym, że premier popiera tzw. kompromis aborcyjny, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci, zwłaszcza chorych dzieci - mówi portalowi Fronda.pl Marcin Musiał z Fundacji Pro - Prawo do Życia.

Atak Tuska w Kościół bezprecedensowy. Biskupi oburzeni

pon., 10/12/2012 - 12:15
- Jeżeli Sejm przegłosuje wysokość odpisu od podatku na Kościół bez porozumienia z nim, ten złoży skargę konstytucyjną - donosi "Rzeczpospolita".

Warzecha o expose dla Fronda.pl: Bardzo desperacki rzut na taśmę

pon., 10/12/2012 - 12:01
- Odnotowuję, po tym expose, że pan premier zmienił partię. Do tej pory był przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, a teraz stał się szefem partii Socjalistyczna Platforma Obywatelska. To jest moje pierwsze spostrzeżenie – mówi portalowi Fronda.pl Łukasz Warzecha, publicysta.

Politycznego kabaretu pt. Pokojowa Nagroda Nobla ciąg dalszy. Unia Laureatką!

pon., 10/12/2012 - 11:37
Unia Europejska dostała Nobla! Brzmi absurdalnie, prawda? Tyle, że to nasza euro(nie)rzeczywistość. - Laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla została Unia Europejska, która od 60 lat decydująco przyczynia się do procesu pokoju, pojednania, demokracji i praw człowieka w Europie - ogłosił dzisiaj szef Norweskiego Komitetu Noblowskiego Thorbjoern Jagland.

Zdaniem Glińskiego wystąpienie premiera było rozczarowujące

pon., 10/12/2012 - 11:27
Kandydat PiS na premiera nazwał dzisiejsze wystąpienie Tuska rozczarowującym. Prof. Piotr Gliński podkreślił, że nawet jeśli rząd uzyska wotum zaufania, to będzie ono pochodzić "nie od wyborców, a od posłów".

Terlikowski: I co to było?

pon., 10/12/2012 - 10:43
Jest tak cudownie, że aż jestem zaskoczony, że tego nie dostrzegam. Po wystąpieniu premiera jest mi wstyd, że nic nie wiedziałem o tych gigantycznych sukcesach, które osiągnęliśmy po wodzą Donalda Tuska. Ten brak wiedzy mogę wytłumaczyć tylko tym, że większość z sukcesów – jak wynikało z przemówienia – dopiero przed nami. Jeśli oczywiście opozycja nie przeszkodzi.

Rozrywanie dzieci na strzępy im służy – zdaniem premiera

pon., 10/12/2012 - 10:29
- Chcecie, aby kobiety w poczuciu bezpieczeństwa rodziły dzieci pomóżcie nam, a nie straszcie więzieniem – mówił premier Donald Tusk, odnosząc się do projektu Solidarnej Polski. A dalej uzupełniał, że projekt ochrony życia dzieci im nie służy.

Pastor nie został wpuszczony do Kanady. Chodzi o spalenie Koranu?

pon., 10/12/2012 - 10:21
Kanadyjska straż graniczna odmówiła wjazdu do kraju kontrowersyjnemu amerykańskiemu pastorowi Terry'emu Jonesowi. Jego grupa wyznaniowa zasłynęła w 2011 roku publicznym spaleniem Koranu, co wywołało zamieszki w Afganistanie.