Studium Przedmałżeńskie

Od wielu lat Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach proponuje studentom siedleckich wyższych uczelni Studium Przedmałżeńskie.
Ma ono charakter otwarty, co znaczy, że może w nim uczestniczyć każdy. Trwa od listopada do kwietnia następnego roku i obejmuje cykl ok. 20 cotygodniowych spotkań. Mają one za zadanie przygotować duchowo narzeczonych, pomóc w dojrzewaniu do podjęcia decyzji o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego, jak też dać konkretną wiedzę, dotyczącą natury małżeństwa, rodziny, lepszego poznania siebie itd.
 
 
Tradycją DA jest, że jest wykłady prowadzą m.in. księża, psycholog, lekarz, prawnik, terapeuta i in. Studium daje też możliwość bezpłatnych konsultacji, uzyskania porad fachowców.
 
 

 

Grupa pielgrzymkowa "Jedynka"

Istnieje od początku Pieszej Pielgrzymki Podlasiej na Jasną Górę (czyli już 30 lat). W roku 2010 wędrowało w niej 231 osób.

 

Studencki Dyskusyjny Klub Filmowy

Spotkania odbywają się w czwartki po wieczornej Eucharystii, o godz.. 19.45.

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.

Czy można odrzucić Chrystusa

„Czy można odrzucić Chrystusa i wszystko to, co On wniósł w dzieje człowieka? Oczywiście, że można. Człowiek jest wolny. Człowiek może powiedzieć Bogu: nie. Może powiedzieć Chrystusowi: nie. Ale - pytanie zasadnicze: czy wolno? I w imię czego wolno?